Zdrowe odżywianie dla dziesięciolatki

Mam 10 lat i nie mogę schudnąć ani jeść czegoś zdrowego na obiad, bo przecież rodzice gotują obiad. Co ja mam zrobić, chcę mieć wagę 40 kg a nie 49 kg? Pomóżcie!
10 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie podałaś wzrostu, stąd nie wiem, czy dieta odchudzająca jest Ci potrzebna.
Proszę o więcej informacji.

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam