Zdrowe odżywianie i ćwiczenia odchudzające na siłowni

Witam. Mam 17 lat i ważę 46kg wzrostu 161. Chcę się zdrowiej odżywiać ponieważ chcę zacząć ćwiczyć na siłowni i schudnąc . Uwielbiam słodycze dlatego to też jest moim celem i wyzwaniem bym zaczęła zdrowiej jeść. Chciałabym się dowiedziec jak powinien wyglądać mój jadłospis i po jakie ćwiczenia powinnam sięgnąć na siłowni by pozbyć się kilka kg i poprawić swoją formę . Dodam też że bardzo bym chciała schudnac w okolicach ud i brzucha . Z góry Dziękuję za pomoc;))
17 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Wskaźnik masy ciała dla podanych parametrów wykazuje niedowagę, dlatego też zdecydowanie odradzam odchudzanie się.
Wykształcenie zdrowych nawyków żywieniowych jest zalecane w każdym przypadku, dlatego polecam
zwiększyć spożycie produktów mlecznych (jogurtów naturalnych , kefirów, maślanek, mleka), chudego mięsa i ryb, owoców i warzyw oraz pełnoziarnistych produktów zbożowych (ciemne pieczywo, kasze, ryż brązowy, makaron razowy, płatki owsiane, płatki razowe, otręby).