Zdrowe odżywianie zgodne z grupą krwi

proszę o wskazówki odżywiania przy grupie krwi A1 RH- mam słabą przemianę ,zatwardzenia i rzadkie wyprużnianie.Dziękuję.

Witam,
Nie ma potwierdzonych naukowo badań na skuteczność diet zgodnie z grupą krwi. Są jednak produkty, które przyspieszają przemianę materii, należą do nich kawa, herbata zielona i czerwona, ostre przyprawy, kurkuma, imbir cynamon, mięta, produkty bogate w żelazo, ocet jabłkowy, ryby morskie i owoce morza, owoce cytrusowe, mleczne produkty fermentowane (jogurt, kefir, maślanka), olej lniany, orzechy, oliwa z oliwek. Na zatwardzenia polecam produkty bogate w błonnik (płatki owsiane, pełnoziarniste pieczywo, owoce i warzywa, siemię lniane, różnego rodzaju kasze).
Pozdrawiam
Natalia Ciesielczuk

Generalnie dla grupy krwi A została opracowana dieta o małej zawartości mięsa. Dodatkowo ze względu na Pani dolegliwości warto wzbogacić dietę o produkty zawierające błonnik pokarmowy, czyli surowe warzywa ze skórką, owoce, kasze, makaron razowy, brązowy ryż, ciemne pieczywo. Warto też jeść kilka małych posiłków (5-4 co 3-4 godziny) zamiast dwóch dużych. wtedy organizm będzie lepiej pracował. Dla polepszenia pracy jelit należy wprowadzić produkty z żywymi kulturami bakterii (jogurty, kefiry) oraz kiszone kapustę i kwaszone ogórki.

Witam!

Dieta ta w zależności od grupy krwi dzieli produkty na grupy: zdrowe, neutralne, zabronione. Warto czy nie?
- Skuteczność diety z dopasowaniem jadłospisu do naszej grupy nie jest potwierdzona naukowo!
- Wysoka wartość energetyczna (kaloryczna) diety
- dla przykładu np. zbyt dużo tłuszczu, białka i cholesterolu (w przypadku grupy krwi A), a za mało węglowodanów (kasze, ryże, pieczywo)

Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska