Zdrowo schudnąć

Lat: 19, wzrost:171, waga:78. Wiem, że się zapuściłam, ale po świętach postanowiłam wziąć się za siebie. Przykładowy jadłospis: ŚNIADANIE: gotowane warzywa z przecierem pomidorowym i pieprzem cayenne duża herbatka pu-erh II ŚNIADANIE: nic lub ewentualnie jabłko OBIAD: zwyczajny, lecz mała porcja np. łyżka ziemniaków, pałka z kurczaka, buraczki, ogórek KOLACJA: gotowana ryba z musztardą bądź krewetki. Do tego w ciągu dnia dużo herbaty czerwonej, zielonej i wody od 30-60 minut na rowerku. Na w-fach w szkole też ćwiczę. Dodatkowo spożywam błonnik w tabletkach. Taką dietkę stosuję od końca świąt, a to już prawie 2 tygodnie. Moja waga nic się nie zmienia. Co jedynie mów organizm się buntuje poprzez wymioty i omdlenie. A w ciąży nie jestem, bo właśnie mam okres. Szukam informacji jak wzbogacić swoją dietę i co zrobić, aby była ona skuteczna.
ponad rok temu

Witam,

Pani BMI jest podwyższone (26.71, przy zakresie normy 18.5-25).
Wskazuje to na lekką nadwagę.
Zalecałabym zaprzestanie diety, którą stosuje Pani obecnie.

W Pani diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie)
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).
Dobór produktów spożywczych ułatwi Pani zaznajomienie się z Pirmidą Zdrowego Żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g

Proszę nie przesadzać także z ilością wypijanej czerwonej herbaty.
Mogą Pani grozić "rewolucje żołądkowo-jelitowe".

Pani organizm zaczął już manifestować, że ma dość takiego odżywiania, stąd omdlenia.
Przykładowe ćwiczenia znajdzie Pani na www.abccwiczenia.pl

Polecam artykuł:
http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-rozpocznij-z-glowa

Pozdrawiam ciepło

P.S
Ponieważ wspomniała Pani o epizodach wymiotów i omdleń, konieczna będzie wizyta u lekarza i wykonanie badań, w celu sprawdzenia, czy wszystko jest w porządku.