Zdrowy tryb życia a skoki ciśnienia

Witam mam 31 lat prowadze od kilki miesiecy ustabilizowany tryb zycia pracuje i po pracy plywam jerzdze na rowerze nie pije alkocholu i pol roku temu zucilem palenie a moje cisnienie skacze od 65/60 puls 45; 50 do 120/70 max150/70 puls 60 max 70 czesto czuje klucia w klatce piersiowej w roznych miejscach od jakiegos czasu ptosze o pilna odpowiedz

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Tak istotne skoki ciśnienia wraz z odczuwanymi dolegliwościami wymagają diagnostyki kardiologicznej, wykonania badania echo serca, ekg i w dalszej kolejności bardziej specyficznych badań. Objawy nie są charakterystyczne dla jednej jednostki chorobowej.