Zejście z diety odchudzającej

Od kilku mieięcy byłam na diecie odchudzającej i teraz staram się z niej zejść. W czasie jej trwania na kolację jadłam kromkę chleba z serkiem wiejskim i sałatką (różne rodzaje) lub np. pastą jajeczną, jajecznicą, twarogiem ... I jeżeli teraz zwiększę kolację o kromkę chleba, czyli będę zjadała DWIE kromki, serek lub co innego sałatkę to przytyję ? Kolację zjadam po powrocie z pracy, czyli o 21:00. Mogę przytyć od takiej kolacji ? Wiem, że stopniowo się zwiększa, ale czy ta mnie nie utuczy ?

Jeżeli dieta była bardzo restrykcyjna to istnieje prawdopodobieństwo, że dołożenie jakichkolwiek kalorii da efekt jo-jo (dlatego stosowanie bardzo niskokalorycznych diet, choć daje szybkie rezultaty, jest w rzeczywistości postępowaniem na trwałe nieskutecznym). Sugeruję, żeby podnosiła Pani stopniowo kaloryczność diety (pomysł z dołożeniem 1 kromki jest bardzo sensowny). Jeżeli okazałoby się, że w trakcie takiego postępowania Pani masa zacznie wzrastać proszę nie przerywać i nie obniżać kalorii, tylko przetrzymać. Gdy organizm przyzwyczai się do nowej podaży energetycznej wróci do równowagi i tym samym powinien wrócić do odpowiedniej wagi.