Zerwanie części włókien w wyniku MR a konieczność operacji

Odebrałem wyniki z MR. Proszę o rozszyfrowanie o co to chodzi i czy konieczna będzie operacja. Więzadło krzyżowe przednie o nieco nieostrych obrysach i pasmowato wzmożonym sygnale w brazach T1- i T2-zależnych cechy częściowego uszkodzenie I/II stopnia (zerwania części włókien). W otoczeniu obecne obszary płynowe. Objaw PCL dodatni. Róg tylny łąkotki przyśr-pasmowaty obszar wzmożonego w obr T1 i T2-zależnych sygnału-uszkodz. I st (zmiany degeneracyjne). Chrząstka stawowa rzepki oraz kłykci o nieco niejednorodnym, podwyższonym sygnale w obr t2-zależnych - chondromalacja I/II st.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by tylko na podstawie MRI odpowiedzieć na pytanie czy konieczne będzie leczenie operacyjne. Kwalifikacja do zabiegu obejmuje bowiem przede wszystkim dane kliniczne. O szczegółach proszę zatem porozmawiać ze specjalistą ortopedą, który zlecił wykonanie badania.