Zerwanie ścięgna mięśnia dwugłowego uda i krwiak

Witam 5 tygodni temu zerwałam całkowicie ścięgno głowy długiej m. dwugłowego uda. Kikut położony ca 16mm poniżej guza . USG wykazało też niejednorodny krwiak 50x17x16 mm. Ze względu na obciążenia-m.in. SM i chorobę nowotworową) nie zostałam zoperowana (56 lat). Po 5 tygodniach zimnych okładów i farmakologi znikęły tylko krwiaki zewnętrzne. Aktualne USG wykazało krwiaka o zagęszczonej treści 40x18x16mm i bliznę zmineralizowaną 2cm. Martwi mnie utrzymujący się krwiak wewnętrzny. Pozdrawiam Dorota

Witam. Jeżeli nie towarzyszą Pani objawy w postaci zaburzeń ruchomości kończyną nie ma powodów do niepokoju. Krwiak uległ częściowej organizacji i wydaje się że w obecnej sytuacji nie ma wskazań do jego operacyjnego usuwania.