Zerwanie szwu po zabiegu na torbiel włosowatą kości ogonowej

Witam miałem zabieg tydzien temu na torbiel włosowatą kości ogonowej. wszystko było ok,az w czoraj patrze zerwałam mi sie prawdopodobnie szwa,koło odbytu cieknie żółta az ropa, kupiłem płyn do dezynfekcji, jak myslicie pomoze cos?czy zas bede musiał zawitac w szpitalu?;/ Prosze o pomoc dziekuję!

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie - pęknięcie jednego ze szwów po zabiegu usunięcia torbieli włosowej, nie jest problemem. Zwykle po takim okresie od zabiegu nie dokonuje się powtórnego zeszycia. Natomiast, bardziej martwi mnie obecność wycieku wydzieliny ropnej - proszę o konsultacje z operatorem - może trzeba będzie włączyć antybiotyk
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski

Witam. Spokojnie, jedną z metod leczenia jest gojenie "na otwarto" - czyli bez szycia rany. Teraz trzeba przemywać ranę octeniseptemm, do rany zaproponowałbym aquacel AG i na zewnątrz granuflex. Gojenie będzie trochę trwało, ale bez wątpienia się zagoi.