Zespół Gilberta, wynik badań wątrobowych i śluz podczas oddawania stolca

Maz od 25 lat ma zdjagnozowany zespol gilberta,ostatnio jak robil badania na watrobe wyszły nastepujaco ggtp 98,alt 61,ast 37 lekarz prowadzacy stwierdzil ze nie ma czy sie martwic ,lecz jakos mu nie ufam ,tym bardziej ze od pewnego czasu skarzy sie ze podczas oddawania stolca zauwazyl ze wydziela sie jakis brazowy nie przyjemna w zapachu brazowawo rozowy sluz martwie sie czy nie bedzie to straszna diagnoza bardzo prosze o odpowiedz z gory dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki rzeczywiście wskazują na drobne odchylenia od normy. Jednakże ze względu na Pani wątpliwości oraz opisane objawy sugeruję dokładniejszą diagnostykę, tj. wykonanie badania USG, test na krew utajoną w kale oraz kontrolne enzymy wątrobowe za jakiś miesiąc. W tym czasie Pani mąż powinien zrezygnować z alkoholu, zdrowo się odżywiać oraz pamiętać o aktywności fizycznej.