Zespół nerczycowy i wynik bilirubiny u 15-latka

Dobry wieczór. Mój syn (15 lat) od 12 lat choruje na zespół nerczycowy. Obecnie ma podawane leki CellCept 2x500 mg, Enarenal 5 mg i wit. A E, oraz osłonowo siemię lniane. W związku z tym ma co 2 tygodnie badanie krwi. Ostatni wynik bilirubiny odbiega od zakresu prawidłowego tj. BILIBURYNA: wolna 1,31 mg/dl; związana 0,58 mg/dl; całkowita 1,89 mg/dl. Proszę o podanie co to oznacza, oraz co należy zrobić, aby wynik był w normie?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Hiperbilirubinemia może być wynikiem działania niepożądanych leków. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym dziecko.
Pozdrawiam