Zespół niespokojnych nóg i stosowanie Madoparu

Witam Od około 7 lat borykam się z niesamowitym problemem, choruje na podobno zdiagnozowany zespół niespokojnych nóg.W tym czasie przetestowałam trochę lekarstw, a od kilku lat zażywam madopar, ale z czasem potrzebuje go wiecej i więcej, żeby przespać noc. Bardzo proszę o pomoc, czy to sie da czyms leczyć, bo na teraz to ja tylko łagodze dolegliwosci i jest coraz gorzej prosze opomoc

Witam! W leczeniu zespołu niespokojnych nóg stosuje się kilka grup leków, wśród których ważną rolę odgrywają również leki o działania uspokajającym i pobudzającym wydzielanie pewnych neuroprzekaźników. Jeśli potrzebuje Pani stosować coraz większe dawki madoparu, warto zgłosić się do lekarza prowadzącego, który zoptymalizuje dotychczasową terapię. Proszę pamiętać, że w leczeniu zespołu niespokojnych nóg ważne znaczenie ma również postępowanie niefarmakologiczne - unikanie alkoholu, kawy, papierosów.