Zespół policystycznych jajników a wyniki badania progesteronu

Mam takie zapytanie, mam podejrzenie choroby policystycznych jajniów, po wizycie u ginekooga chciałam się dowiedzieć czy jajeczkuje dostałam skierowanie na badanie progesteronu w 21 dniu cyklu.Mój wynik wyniósł 0,10 ng/ml. czy to dobry wynik? czy jest nadzieja, że będę mieć w przyszłości swoje dzieci?proszę o pomoc w tej sprawie, bo nie wiem co ja juz mam o tym myślec.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Niestety poziom progesteronu jest za niski i nie mieści się w granicach normy dla fazy lutealnej. Nie oznacza to jednak, że nie będzie Pani mogła mieć dzieci. Progesteron można suplementować w postaci tabletek. Konieczne jest jednak pogłębienie diagnostyki i stwierdzenia z jakiego powodu jego poziom jest zbyt niski oraz czy nie towarzyszą mu jeszcze inne dysfunkcje hormonalne.