Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa a ból nerki i ziła

Witam wszystkich lekarzy, mam pytanie , jestem chory na ZZSK obecnie w trakcie rocznej kuracji sulfazalazyną od kilku dni mam ostra bóle z okolicy nerek , czy mogę skorzystać z ziół dostępnych w sklepach zielarskich? Do kraju wracam pod koniec gródnia niemam możliwaści kontaktu z moim lekarzem , proszę o radę ... pozdrawiam serdecznie Radek

Magdalena StusiĹska

Witaj,
bardzo ważną sprawą jest, czy jest to tylko ból nerek czy towarzyszy mu gorączka. Jeśli towarzyszy temu gorączka, i objawy nasilają się najlepiej skonsultować się z lekarzem.
Leki ziołowe, zwłaszcza rozkurczowe mogą być pomocne- natomiast dobrze sprawdzić (w ulotce leku i ziół) czy nie ma żadnych interakcji przy braniu obydwu.