Zesztywnienie klatki piersiowej i kręgosłupa

Witam, od jakiegoś czasu (trudno mi określić dokładnie od kiedy - kilku tygodni a może już miesięcy) odczuwam ból w klatce piersiowej, w jej środkowej części, jakby za mostkiem. Ból nasila się, gdy np. leżę na boku (najczęściej prawym), próbuję wstać i się wyprostować. Mam wówczas wrażenie, jakby cała klatka piersiowa i odcinek piersiowy kręgosłupa były całkowicie zesztywniałe. Muszę chwilę odczekać, żeby wszystko wróciło do normy. Mimo że nie jestem przeziębiona, czasem również pokasłuję (jakby częściej podczas leżenia na prawym boku). Ostatnio dodatkowo pojawiło się również drętwienie albo raczej jakby drący ból lewej ręki. Nie wiem, czy to może mieć związek, ale często miewam również zgagę i mam wrażenie, że boli mnie jakby koniuszek żołądka. Leczę się również na niedoczynność tarczycy (dwa lata temu zdiagnozowano u mnie chorobę Hashimoto), mam sporą nadwagę i duży biust (być może ten ból w klatce piersiowej jest spowodowany jego ciężarem?). Czytałam ostatnio o zatorowości płucnej i zaczynam się obawiać, czy mi to przypadkiem nie grozi. Wspomnę może jeszcze, że od kilku tygodni bolą mnie również kolana. W listopadzie miałam uraz lewej nogi (zwichnięty staw skokowy, bez gipsu, tylko stabilizator przez 2-3 tygodnie) i mam obawy, czy przypadkiem nie pojawił się jakiś zakrzep. Bardzo proszę o poradę.

Witam!
Opisane dolegliwości bólowe klatki piersiowej, kręgosłupa czy parestezje rąk mogą mieć związek ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. Pomimo młodego wieku takie zmiany są możliwe z uwagi na duże obciążenie odcinka piersiowego poprzez duży biust czy (co jest dziś powszechne) styl życia. Zgaga, sporadyczny kaszel, pobolewanie w okolicy żołądka może sugerować refluks żołądkowo-przełykowy. Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa częściej pojawia się po złamaniach kończyn dolnych, w Pani sytuacji jest to raczej mniej prawdopodobne, ale w celu wykluczenia takiej przyczyny można zbadać stężenie D-dimerów, co pozwoli wykluczyć zakrzepicę. Proponuję skonsultować problem z internistą ze względu na złożony problem, konieczność zebrania dokładnego wywiadu, przeprowadzenia badania fizykalnego oraz wskazaną diagnostykę - zdjęcie rtg odc. piersiowego kręgosłupa, rtg klatki piersiowej, EKG, USG jamy brzusznej oraz badania laboratoryjne. Pozdrawiam serdecznie!