Zez i podwójne widzenie po usunięciu zaćmy

Zez i podwójne widzenie po usunięciu zaćmy. Jaka to może być przyczyna takiej sytuacji. Usunięto mi zaćmę z prawego oka i wszystko było dobrze ale po usunięciu zaćmy z lewego oka, oko zaczęło mi lecieć i zaczęłam widzieć podwójnie. Bywa, że to oko zezujące mnie boli. Czy jest szansa wyeliminowania tego zeza?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w opisywanej sytuacji należy przede wszystkim skontaktować się z okulistą wykonującym zabieg i wykluczyć powikłania oraz ew. uraz okołooperacyjny.