Zgorzelinowe zapalenie wyrostka z zapaleniem otrzewnej i biegunka u 5-latka

Witam,bardzo dziekuje za udzielona odp. Przypomne sie moj synek 5 lat mial zgorzelinowe zapalenie wyrostka z zapaleniem otrzewnej po wyjsciu ze szpitala po 9 dniach pojawila sie biegunka ,udala mi sie nieco zapanowc nad biegunka podalam nifuroksazyd zawiesina,probiotyk i elektrolity-kupa jest ciastowata pojawil sie sluz sam- jak dlugo to moze trwac -czy jest to spowodowane uposledzonym wchlanianiem w koncowym odcinku jelit?

Raczej nie jest to powód zaburzeń wchłaniania lecz podrażnienia sluzówki jelita przez przyjmowane wcześniej leki (nadprodukcja śluzu) co może nawet trwać kilka tygodni. W chwili obecnej zalecałbym wprowadzenie u dziecka normalnej diety, dobre nawodnienie organizmu i stosowanie tylko probiotyków przez około tydzień w dawkach podstawowych. Wszystko powoli powinno wrócić do normy.