Zgrabne łydki

Witam :) Ja chciałabym się tylko dowiedzieć jakie wykonywać ćwiczenia by mieć zgrabne łydki. Mam straszny kompleks na tym punkcie. Jak jest upalnie na dworze to ja wolę założyć długie spodnie, które zakryją te niezgrabne nogi niż paradować w spódniczkach!!! Proszę o pomoc. Jestem w stanie wszystko zrobić.
ponad rok temu

Witam,
z pewnością dieta nie wpłynie na wyszczuplenie akurat tylko tego miejsca na Pani ciele.
Szczupłe łydki osiągnąć można poprzez umiarkowanej intensywności biegi (warto zacząć od naprzemiennego marszu z mało intensywnym joggingiem, stopniowo wydłużając okres biegów) oraz jazdę na rowerze na niskim obciążeniu, za to na dłuższych trasach. Skuteczna jest również metoda gimnastyki o nazwie pilates. Polecam streching.
Nadmiernemu umięśnieniu łydek sprzyjać będą ćwiczenia siłowe, stepper, rower z wysokim obiążeniem (generalnie ćwiczenia, w których musimy użyć dużej siły nóg).
Najlepiej udać się na zajęcia fitness - poćwiczyć, podpatrzeć ćwiczenia, spytać o radę trenera.
Powodzenia,
Urszula Bieniek