Zgrubienia na penisie

Mój penis w stanie spoczynku jest twardy w okolicach żołędzi, jakby jakiś guzek tam się znajdował, tylko że on oplata całego penisa, jak jakiś pierścień dookoła żołędzi. Gdy dotykam to miejsce, to boli, gdy dostaję erekcji, to też zaczyna boleć. To jest takie stwardnienie, czy to jest jakieś zapalenie? Nie ma żadnych śladów po tym, to jest po prostu stwardnienie, nie żadna krosta, samo stwardnienie. Czy są na to jakieś maści - jeśli tak, to jakie? Co stosować, by się tego pozbyć? Z góry dziękuję (mam 22 lata).

Witam serdecznie.

Opisywane zmiany nie są raczej charakterystyczne dla infekcji - oprócz opisywanych objawów pojawiły by się wypryski, świąd i pieczenie, być może także nieprawidłowa wydzielina z cewki. Nic nie napisał Pan na temat takich objawów więc rozumiem, że nie występują.

Natomiast powodem dolegliwości może być stan zapalny. Także w przebiegu twardziny moga pojawiać się zgrubienia natomiast zwykle mają one inny kolor niż otaczająca skóra. Powodem może być również nieprawidłowa zmiana rozrostowa.

Niestety opisane zmiany wymagają konsultacji z lekarzem który będzie miał możliwość obejrzenia zmiany oraz dokładnego zebrania wywiadu. Najlepiej skorzystać z pomocy urologa lub dermatologa. Bez postawienia rozpoznania nie ma możliwości aby zalecić terapię.

Pozdrawiam.