Zgrubienie na wargach sromowych wiekszych - czy to może być coś poważnego?

Witam, mam 22 lata i od jakiegoś czasu mam zgrubienie pomiędzy wargami sromowymi większymi a zewnętrzna strona uda. Jest to tak jakby mała kuleczka umieszczona pod skorą, próbowałam ją wycisnąć, wyszła krew i ropa - zmniejszyła się, ale nie zniknęła do końca. Smaruję ją także maścią z wit. a. Mam pytani: co to może być i czy jest to coś poważnego? Ja osobiście uważam, że to może być zapalenie mieszka włosowego, gdyż golę się w miejscach intymnych, ale także myślę, że to może być zapalenie gruczołu Bartholina. Proszę o odpowiedź, czy to coś poważnego?
22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Trudno jest ocenić przez Internet czy opisane przez Panią schorzenie jest poważne, czy nie. Proszę pamiętać, że tylko i wyłącznie poprzez bezpośredni kontakt z lekarzem uzyska Pani diagnozę, a tym samym odpowiedź na swoje pytanie. Dlatego proponowałabym, aby umówiła się na wizytę u lekarza ginekologa.
Każda wydzielina ropna i krew z narządów rodnych powinna być dla kobiety niepokojąca i skłaniająca do konsultacji z lekarzem.
Pozdrawiam