Zgrubienie pod pachą i wysokie OB - o czym to może świadczyć?

Proszę o radę. Po urodzeniu dziecka, kiedy miałam nawał mleczny (3. dzień karmienia), zrobiło mi się zgrubienie pod pachą. Lekarze mówili, że to kanalik się zapchał i mleko mi się "przelało" pod pachę i żeby się nie martwić, że to zginie. Minął rok, przestałam karmić a zgrubienie nadal jest i do tego zaczyna mnie od czasu do czasu boleć. Zrobiłam sobie morfologię - wszystkie parametry w normie i OB wynik 30 oraz CRP wynik ujemny. Lekarze nie wiedzą co to jest, na usg napisano: dobrze ograniczony guzek o miernie podwyższonej echogeniczności z licznymi drobnymi obszarami płynowymi. Guzek ma wymiary 24x21mm. Obraz USG przemawia za zmianą łagodną - wysepka tkanki tłuszczowej -tak opisał lekarz. A ja się martwię, co to jest :(:(

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Proszę pamiętać, że porada internetowa nigdy nie może zastąpić klasycznej porady lekarskiej, gdzie lekarz ma możliwość zebrać pełny wywiad oraz zbadać fizykalnie.

W Pani przypadku badanie ma jak najbardziej duże znaczenie - by ocenić morfologię zmiany, okoliczne węzły chłonne i stan ogólny Pani organizmu. Powinna zaufać Pani lekarzom, którzy sugerują, by się nie niepokoić.

Proszę także pamiętać, że OB w wartości 30 nie można uznać za znacznie podwyższone. W przypadku nowotworów, bo zapewne to ma Pani na myśli, te wartości osiągają liczby trzycyfrowe, czyli znacznie, znacznie więcej.

Rozsądnym byłoby, gdyby wybrała się Pani do specjalisty ginekologa, który oceni stan tej zmiany i ewentualnie wyjaśni wszystkie Pani wątpliwości.