Zgubienie jednej tabletki antykoncepcyjnej a zachowanie zabezpieczenia

Podczas wyjmowania tabletkiNovynette z blistra, gdzieś ja zgubiłam. Co mam teraz zrobic? Przyjac te z dnia nastepnego? Cykl bedzie krotszy o 1 dzien, czyli wczesniej niz zwykle bede musiała zacząc przyjmować kolejny blister? Np. już 7 dnia, a nie 8? Czy to wpłynie na zabezpieczenie?

Lek. Jacek Kotas Ginekolog, Radom

Zgubienie jednej tabletki z blistra można uzupełnić tabletką z następnego opakowania, lub jeżeli nie chce Pani tego robić cykl prawdopodobnie skróci się o jeden dzień.