Zgubiłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną - co powinnam teraz zrobić?

Witam. Przyjmuję tabletki od ponad roku. Dziś rano wzięłam przedostatnią tabletkę z opakowania, po południu zorientowałam się, że opakowanie jest puste - najwidoczniej zgubiłam ostatnią tabletkę, chyba że zażyłam dwie jednocześnie, choć nie przypominam sobie. Co teraz? Czy zrobić 7-dniową przerwę od jutra czy zacząć następnę paczkę nie robiąc przerwy?

Redakcja abcZdrowie

W takiej sytuacji może Pani przyjąć brakującą tabletkę z rezerwowego opakowania lub rozpocząć przewidzianą 7-dniową przerwę o dzień wcześniej. Dopuszczalne jest również niezachowanie 7-dniowej przerwy i rozpoczęcie kolejnego opakowania.