Ziarna skrobi w badaniu kału

Witam, mam prośbę o interpretację wyników. Od kilku miesięcy mam stan podgorączkowy od 37-37,3 oraz dolegliwości żołądkowe (jakbym był głodny), apetyt raz jest, a raz nie. Chciałbym też bardzo przytyć - przy wzroście 168 cm ważę 45 kg i nic nie idzie w górę. Poniżej przedstawiam wyniki badań: WBC [tys./ul] 6.3, RBC [mln/ul] 5.64 + HGB [g/dl] 16.3, HCT [%] 51,3, MCV [fl] 91, MCH [pg] 28.9, MCHC [g/dl] 31.8, RDW [%] 12.1, PLT [tys./ul] 207, MPV [fl] 9.5, PCT [%] 0.2, PDW [%] 14.9, LYM [tys./ul] 2.60, MID [tys./ul] 0.50, GRA [tys./ul] 3.2, LYM% 41.8, MID% 8.0, GRA% 50.2, magnez [mg/dl] 2.24, wapń [mg/dl] 9.8, żelazo [ug/dl] 176.7, + sód [mEg/l] 141.0, potas [mEg/l] 3.80, CRP lateks wynik ujemny. Ziarna skrobi w kale obecne +. Dodam jeszcze, że często mnie boli głowa i trzęsą mi się ręce. Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam, Marcin
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik morfologii krwi jest prawidłowy - zaznaczone drobne odchylenia wynikać mogą z niewielkiego odwodnienia w czasie pobierania próbki krwi. Pozostałe wyniki badań krwi także nie budzą zastrzeżeń.

Obecność ziaren skrobi w badaniu kału może świadczyć o zaburzeniach trawienia. Jest to szczególnie prawdopodobne w kontekście istniejącego u Pana niedoboru masy ciała i opisywanych dolegliwości. Dobrze byłoby, aby wykonał Pan badanie kału w kierunku obecności pasożytów (jeśli badanie takie nie było dotychczas wykonywane). Ponadto powinien wybrać się Pan do gastrologa, który zleci wykonanie niezbędnych badań i ustali przyczynę Pana problemów.

Pozdrawiam.