Zielona wydzielina z piersi - to zaburzenia hormonalne, czy coś poważniejszego?

Witam,

Mam 37 lat. karmiłam dziecko 21 m-cy. Przestałam karmić 6 lat temu. Z piersi wydobywała się biała i żółtawa wydzielina. Teraz pierś mnie boli. Po naciskaniu pojawiła się zielona wydzielina. Mammografia nic nie wykazała. Czy mogą być to zaburzenia hormonalne, czy coś poważniejszego?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przyczyną patologicznej wydzieliny z brodawki sutkowej mogą być zarówno zmiany organiczne jak i zaburzenia hormonalne. Aby powiedzieć o ewentualnej przyczynie konieczne jest wykonanie badania fizykalnego, a także badań dodatkowych.
W Pani wieku oprócz mammografii warto wykonać badanie USG, czasami pozwala uwidocznić struktury niewidoczne na zdjęciu RTG.
Problem należy konsultować z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl