Zielonkawa wydzielina z piersi

Witam mam 32 lata, jestem kobietą. Mam takie pytanie: od 10 lat nie byłam u ginekologa, a zaopserwowałam, że już od dłuższego czasu, czyli gdzieś 9 lat z obydwu piersi leci mi jakaś wydzielina, raz jest przezroczysta, a raz troche zabarwiona na zielono; nie wiem co to może być. W 1995 urodziłam pierwsze dziecko i normalnie karmiłam, aż mi się pokarm skończył ;później w 1998 jak urodziłam drugie to nie karmiłam tylko przyjmowałam leki na zanik pokarmu; w 2000 roku zaopserwowałam tę wydzieline i tak mam do dzisia;j jak mi się miesiączka zbliża to mocniej leci; co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Opisywane przez Panią objawy mogą mieć wiele przyczyn: począwszy od zaburzeń hormonalnych, które są u Pani najbardziej prawdopodobne. Powinna mieć Pani wykonane badania hormalne (prolaktyna oraz badania hormonów płciowych), które zleci lekarz ginekolog. Badanie piersi - usg i badanie palpacyjne jest konieczne.