Zielony wyciek z sutka a wyniki badania histopatologicznego

Witam, zauważyłam ostatnio, że po uciśnięciu sutka lewego pojawia się wyciek w kolorze zgniłej zieleni (prolaktyna w normie).Udałam się na badanie usg, które niczego nie wykazało. Radiolog zaproponował pobranie wycieku do badania histopatologicznego. Wynik: treść białkowa i nieliczne komórki piankowate. Komórek atypowych nie stwierdza się. Co oznacza taki wynik, gdzie mam się z nim udać. Mama zmarła na raka zapalnego, bardzo się boję, że może się rozwinąć również u mnie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zielona wydzielina zdarza się wśród kobiet z torbielowato-włóknistą chorobą sutka czyli tzw mastopatią. Wskazana jest okresowa kontrola mammograficzna.