Zimne stopy i dłonie oraz niskie ciśnienie krwi

witam, mam odwieczny problem z zimnymi stopami i dloniami, zima sytuacja sie pogarsza gdyz az odczuwam "bol" z zimna, musze spac w skarpetkach i dlugo czekac az sie rozgrzeja. od tygodnia mam niskie cisnienie 100/70. do tego doszlo oslabienie, zmeczenie, sennosc, czasami zawroty glowy. Co to moze oznaczac?

Witam! Tak zwany problem zimnych stóp zazwyczaj wiąże się z zaburzeniami obwodowego krążenia krwi. Problemy które pojawiły się od pewnego czasu tj. osłabienie, zmęczenia czy senność mogą wiązać się z istnieniem wielu jednostek chorobowych np. anemii czy niedoczynności tarczycy. Myślę że w tej sytuacji warto udać się do lekarza POZ który przeprowadzi bezpośrednie badanie i wdroży odpowiednią diagnostykę.