Złamana kość w nadgarstku

Mam złamaną kość w nadgarstku, przy małym palcu. Mam mieć operację ale nie zgodziłem się. Czy może coś złego się dziać?

Lek. Marta Hat

Witam! Na podstawie przedstawionych przez Pana danych nie da się jednoznacznie odpowiedzieć postawione pytanie. Jeżeli lekarze stwierdzili, że złamanie kwalifikuje się do leczenia operacyjnego, to znaczy że jest to korzystniejsza opcja leczenia. Postępowanie zależy od tego, która kość uległa złamaniu, czy było to złamanie z przemieszczeniem. W zależności od tego mogą wystąpić ewentualne powikłania - zaburzenia ruchomości lub czucia w obrębie ręki. Należy jeszcze raz udać się do lekarza i ocenić konieczność leczenia operacyjnego oraz ryzyko związane z alternatywnym leczeniem zachowawczym. Pozdrawiam serdecznie!