Złamania zębów u 20-miesięcznego dziecka

dzień dobry mam poważny problem z moja córka ma 20 miesięcy ma słabe zęby złamały się jej już dwa jestem bezradna czy mogę coś zrobić żeby miała mocniejsze zęby?

pozdrawiam serdecznie

Jeśli nie ma wady w budowie zębiny lub szkliwa u dziecka (można to ocenić na fotelu) - to często do złamań dochodzi kiedy zęby zajęte są próchnicą( wykluczam oczywiście sytacje kiedy dochodzi do złamań z powodu urazów) która u tak małego dziecka może rozwinąć się kiedy nie udaje się utrzymać prawidłowej higieny jamy ustnej (mycie dwa razy dziennie jest konieczne, oraz jeśli dziecko pije w nocy:mleko, sok, herbatkę słodzoną itp - należy oczyścić zęby chociaż gazikiem z wodą).
Najlepiej byłoby:
1. do picia woda
2. jeśli soki to do głównych posiłków
3.słodycze w małych ilościach - najlepiej raz w tyg.
4. jeśli się da to wyeliminować nocne karmienie
5. wdrożyć odpowiednią higienę(Pani myje zęby dziecku!)
6. regularne wizyty u dentysty (najpierw adaptacyjne) - który zdecyduje czy nie zastosować fluoryzacji