Złamanie drugiej kości śródręcza z przemieszczeniem

Witam, mam złamaną drugą kość śródręcza z przemieszczeniem na dół, jednak patrząc z góry kości stykają się, patrząc z boku dłoni jest kąt. Nosze gips od dwóch tygodni. W miejscu złamania utworzyło się już zgrubienie, więc chyba się goi. Jaka jest szansa na normalne funkcjonowanie palca wskazującego przy krzywym zroście?

Aleksander Ropielewski

Nie mam możliwości oceny stopnia przemieszczenia i zakresu ruchów i unerwienia. Po złamaniach śródręcza często zdarza się, że mimo nie do końca anatomicznego zrostu funkcja ręki jest w pełni zachowana i jeżeli ktoś nie wykonuje pracy wymagającej szczególnej ruchomości palców nie stanowi to przeszkody w codziennym życiu.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski