Złamanie kości śródręcza

Witam serdecznie! Złamałem kości w dłoni między kostką małego palca a nadgarstkiem, jest to złamanie z przeniesieniem małym. Byłem u lekarza, stwierdził odbicie, po zejściu opuchlizny dał na prześwietlenie. Okazało się złamanie z przeniesieniem. Ręka delikatnie mnie bolała, ruszać mogę palcami i całą ręką, mam pełne czucie. Było to trzy tygodnie temu. Zaproponował mi operację, zapytałem co będzie jak się nie zgodzę na operację. Odpowiedź lekarza była taka: będę miał źle zrośniętą i delikatnie zdeformowaną rękę. Moje pytanie, czy może się coś dziać złego? I czy faktycznie będzie tylko źle zrośnięta? Dziękuję. Pozdrawiam

Lek. Marta Hat

Witam! Na podstawie opisu nadal nie można precyzyjnie określić, która kość uległa złamaniu i w którym miejscu. Z opisu wynikać może, że mowa o piątej kości śródręcza. Niewielkie przemieszczenie odłamów bez odpowiedniego nastawienia rzeczywiście może doprowadzić do deformacji kończyny. Może pojawić się także deficyt ruchomości i nieprawidłowy zrost złamania, co może ograniczać sprawność ręki i powodować dolegliwości bólowe. Oczywiście powikłania te mogą, ale nie muszą się pojawić. Pozdrawiam serdecznie!