Złamanie kości strzałkowej nogi u dziecka

Witam, moja 14-miesieczna córka złamała kość strzałkową prawej nogi (lekarz nazwał to typowym plastycznym pęknięciem). Gips miała miesiąc. Po zdjęciu gipsu nóżka wydaje mi się lekko opuchnięta w łydce (lekarz powiedział, że to normalne). Czy to faktycznie zejdzie i ile czasu dziecko będzie dochodziło do siebie. Chodzi mi o prawidłowe chodzenie, bo jak na razie minął prawie tydzień i nadal utyka. Dodam, że dziecko prawie 2 tygodnie chodziło ze złamaną nóżką (nieprawidłowa diagnoza). Może warto zrobić RTG jeszcze raz, bo po zdjęciu gipsu lekarz nie kazał robić prześwietlenia.

Z reguły zaleca się po zdjęciu gipsu wykonanie kontrolnego RTG kończyny dolnej. Myślę, że warto byłoby wykonać takie zdjęcie celem oceny stanu wygojenia kości. Najczęściej po ściągnięciu unieruchomienia gipsowego obrzęki ustępują w przeciągu 1-2 tygodni, a całkowita sprawność kończyny dolnej wraca do prawidłowego stanu po 3-4 tygodniach. Jeśliby do tego nie doszło samoistnie należy włączyć rehabilitację usprawniającą. O wszystkim powinien zadecydować prowadzący chirurg dziecięcy.