Złamanie obojczyka i temblak

Córka złamała obojczyk, lekarz na SORze zrobił prześwietlenie, stwierdził złamanie, założył chustę trójkątną i kazał kupić temblak, oraz zgłosić się za tydzień do kontroli, czy to wystarczająca pomoc na tę chwilę, czy należy udać się wcześniej do specjalistyty? jeżeli tak, to do jakiego? Chirurga, ortopedy...? Córka ma 25 lat. Proszę o podpowiedź, co robić, bo temblak nie trzyma ręki nieruchomo? Będę wdzięczna za poradę. Katarzyna

Aleksander Ropielewski

Jeżeli złamanie jest niepowikłane to postępowanie lekarza z SOR jest prawidłowe. Oczywiście wszystko zależy od konkretnego przypadku, ale taki sposób stabilizacji obojczyka jest również prawidłowy.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski