Złamanie żeber po upadku

Witam.16.04.2014 podczas upadku złamałam 9 i 10 żebro po prawej stronie.ból co prawda trochę mniejszy ale gdy dotykam to mam wrażenie jakbym dotykala siniaka i pod ręką czuje że bez żadnego oporu przynajmniej 1zebro się rusza.podczas siedzenia i skrętu tułowia mam wrażenie jakby obcieral mnie kamień.(dodam jeszcze że czasem miałam uczucie jakby coś mnie kuło od środka w plecy).mam pytanie czy taka sytuacja jest normalna czy może powinnam wykonać jakieś badanie??

Lek. Marta Gryszkiewicz

Rozumiem, że diagnoza złamania żeber została postawiona na podstawie zdjęcia roentgenowskiego. Leczenie złamania żeber jest wyłącznie zachowawcze. Niestety jest ono bolesne i może trwać nawet 3 miesiące. W tym okresie należy się oszczędzać, nie wykonywać gwałtownych ruchów tułowia, nie dźwigać, nie uprawiać sportu. Jeśli dolegliwości bólowe będą się nasilać powinna Pani skonsultować się z lekarzem ortopedą.