Złe samopoczucie po zażywaniu tabletek antykocepcyjnych

Współżyłam 8 dni przed miesiączką. Nie brałam tabletek antykoncepcyjnych. Chłopak miał gumkę. Dostałam okres 8 dni po współżyciu i zaczęłam wtedy brać tabletki antykoncepcyjne, bo biorę je na bolesne miesiączki. Wcześniej nie brałam, bo okresy nie bolały. 15 dnia od współżycia czułam się strasznie: niedobrze było, nudności, zapachy przeszkadzały. Potem przeszło. W sierpniu też było ok. Dostałam krwawienie jak odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. We wrześniu też. 18 września znów czułam się jak 15 lipca: nudności itd. Zrobiłam test ciążowy, bo pomyślałam, że może wtedy pękła gumka. Wyszedł, że brak ciąży. Biorę takie leki: mirzaten, lerivon, propranolol i tisercin. Czasami stilnox. Czy te tabletki mogły mieć wpływ na wynik testu albo spowodować, że było krwawienie po odstawieniu tabletek, a byłam w ciąży. Już nie wiem co myśleć. Wszystko przez to, że czasami powraca to złe samopoczucie.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Objawy, które Pani opisuje mogą być skutkiem zażywania tabletek antykoncepcyjnych, których działania niepożądane często przypominają nieprzyjemne objawy ciąży z pierwszego trymestru. Gdyby faktycznie zaszła Pani w ciążę, co zresztą wykluczył test ciążowy, to w 15 dni od stosunku byłoby raczej zbyt wcześnie na takie wyraźne jej objawy. Test ciążowy był przeprowadzony w wystarczającym odstępie czasu od stosunku, by jego wynik był wiarygodny. Jeśli jednak nadal ma Pani tak silne obawy, to proszę go dla własnego spokoju powtórzyć. Zażywane leki nie powinny wywołać krwawienia w przypadku ewentualnej ciąży. Pozdrawiam serdecznie!