Złe samopoczucie podczas stosowania krążka NuvaRing a zmiana sposobu antykoncepcji

Z powodu bardzo złego samopoczucia muszę wyciągnąć krążek NuvaRing, po 2 tygodniach używania. Chcę wrócić do plastrów Evra, ale nie wiem kiedy przykleić 1 z nich. Czy poczekać do krwawienia? Czy potrzebne są dodatkowe środki antykoncepcyjne? Pozdrawiam C.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Harmonogram zmiany metody antykoncepcji w takiej sytuacji powinien określić specjalista ginekolog podczas wizyty.