Złe samopoczucie przy leczeniu nadciśnienia

Mama moja ma 83 lata, choruje na nadciśnienie. Zawsze rano ma 189/108. Dostaje tabletki na zbicie ciśnienia, ale są takie dni, że wieczorem ma niskie 116/66, puls 43, wówczas się źle czuje. Co zrobić, żeby podwyższyć puls?

Witam! Mama wymaga diagnostyki kardiologicznej. Wskazane jest wykonanie co najmniej 24-godzinnej rejestracji EKG metodą Holtera - celem diagnostyki wolnej czynności serca. Drugim ważnym badaniem, jakie powinna wykonać jest również 24 godzinna rejestracja wartości ciśnienia tętniczego celem dobrania właściwego leczenia hipotensyjnego. Badania takie można wykonać ambulatoryjnie. Jeśli będzie z tym problem w Pani rejonie rozważyć należy pobyt w szpitalu. Z treści pytania nie wynika jak często występuje tak wolna czynność serca - jeśli codziennie - hospitalizacja jest szczególnie wskazana. Pozdrawiam