Złe samopoczucie - skutek przyjmowania tabletek?

Witam, mam 24 lata. Biorę tabletki antykoncepcyjne od kilku miesięcy. W październiku miałam urlop, a to był tydzień, kiedy miałam dostać okres, więc postanowiłam wziąć następne opakowanie bez przerwy. Minęło już prawie dwa miesiące, w tym momencie mam jeszcze więcej niż tydzień do okresu, a mnie strasznie bolą piersi, czuję się jakbym miała dostać okres lada moment... Oprócz tego mam bardzo dużo białego śluzu przez cały czas. Czy to jest normalne? I kiedy mój organizm się przestawi? Dotychczas nie miałam bólów piersi jak brałam tabletki nawet podczas okresu. Proszę o odpowiedź. Martwię się, że może być ze mną coś nie tak.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Pani dolegliwości mogą wynikać z braku przerwy pomiędzy kolejnymi opakowaniami leku. Natomiast krwawienie może pojawić się pod koniec przyjmowania drugiego opakowania.
Zatem proszę spokojnie poczekać na krwawienie. Gdyby dolegliwości nie ustąpiły lub się nasiliły wskazana będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam