Źle się czuję w swoim ciele - czy muszę schudnąć?

Ważę 59 kg, mam 169 cm wzrostu i 13 lat. Mam BMI w normie, ale ja się tak nie czuję. Mam grube nogi, brzuch. Powiedzcie, co mam zrobić, czy się odchudzać? Pomóżcie, moja przyjaciółka mówi, że jestem chuda a ona jest gruba, ma 175 cm i waży 64 kg.

ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Twoje BMI znajduje się w dolnej granicy normy, więc nie musisz się odchudzać. Jesteś w okresie dorastania i dojrzewania i dieta mogłaby negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie.

Jeśli źle się czujesz w swoim ciele, spróbuj poćwiczyć i ładnie podkreślić swoją sylwetkę. Proponuję ćwiczenia na poszczególne partie ciała 3-4 razy w tygodniu, po około 15-30 minut. Dobór ćwiczeń wedle upodobań. Przykładowo 8 minut (brzuch, nogi, pośladki, ramiona i rozciąganie), Tamilee Webb (brzuch, nogi, ramiona), pilates, itp.

Pozdrawiam