Złożenie kości udowej a podwyższona temperatura ciała

czy możliwe jest złożenie kości udowej, gdy pacjent ma podwyższoną temperaturę? Jak długo można czekać na operacje w tym stanie?

Niewielkie podwyższenie temp. ciała nie jest problemem dla wykonania takiego zabiegu. Z reguły przy złamaniu jest takie podwyższenie temp. . Jeśli natomiast podwyższenie temp. wynika np. z zapalenia płuc lub innych chorób to anestezjolog z ortopeda decydują co jest ważniejsze i jaki jest powód tej temp.

Wszystko zależy od tego jak bardzo podwyższona jest temperatura ciała i z jakiego powodu to się dzieje. Zapewne z uwagi na podwyższoną temperaturę ciała nie zgadzają się anestezjolodzy na znieczulenie. Trzeba określić przyczyny gorączki i szybko ją zniwelować, aby można było Panią zoperować. Za długo nie można czekać z taką operacją (1-2 tygodnie), chyba, że możliwe w tym względzie jest leczenie zachowawcze (klasyczne unieruchomienie) to wtedy na taką opcję trzeba będzie się zdecydować.