Zły metabolizm przy odchudzaniu

Aktualnie ważę 74,5kg przy wzroście 175cm, .Według obliczeń dzienne zapotrzebowanie wynosi wynosi 2340 kcal. Pamiętam, że w tamtym roku najlepiej 'chudło' mi się przy 1800 kcal i przy prawie codziennym bieganiu.Teraz chcę połączyć trening siłowy z bieganiem. 4 razy siłówka + cardio po każdej sesji, 1-2 razy wolne bieganie (około 45 min) - do tego 2000 kcal, rozkład 30/30/40. co o tym sadzicie? prosze o odpowiedź ! i porady..co robić z metabilizem..

Witam,
Jeśli chciałaby Pani zwiększyć aktywność fizyczną zapotrzebowanie wzrośnie do 2422 kcal (AF 1,55). Wówczas dieta 2000 kcal byłaby wystarczająca. Proponuję jednak rozkład składników odżywczych na 23/30/47 (B/T/W). Proszę pamiętać o przyjmowaniu posiłków (5 posiłków) regularnie, co 3-4 godziny oraz właściwej podaży płynów (2 L wody dziennie), przy czym jeśli ćwiczy Pani ponad dwie godziny w ciągu powinna się Pani nawadniać powoli już podczas treningu. Można również zważyć się przed treningiem i po, jeśli waga będzie niższa od początkowej różnicę należy uzupełnić wodą. Warto też zwrócić uwagę, że w przypadku intensywnego treningu miejsce tkanki tłuszczowej będzie zajmowała masa mięśniowa, więc w tym przypadku ważniejszym parametrem oceny procesu odchudzania jest pomiar obwodów ciała (biust, talia, biodra) niż samej wagi.
Pozdrawiam,
Anna

Takie rzeczy trzeba konsultować z dietetykiem, ważne są szczegóły. Jeśli chce Pani jeść 30% białka w diecie to zdecydowanie odradzam.

Witam,
przy takiej aktywności fizyczej wartość kaloryczna diety powinna mieścić się w przedziale 1700-2000 kcal dziennie. Proszę jednak zacząć stosowanie diety od tej wyższej i e kolejnych tygodniach stopniowo ją zmniejszać, jeżeli będzie coraz wolniejsze spadek masy ciała.
Pozdrawiam