Zmęczenie, ból piersi a ciąża

Witam, Mam 15 lat i od ok. 2 tygodni mam następujące objawy: jestem ciągle zmęczona, zdenerwowana, bolą mnie piersi i sutki. Znajoma powiedziała mi, że to wygląda na objawy ciąży. Ale to chyba nie jest możliwe ponieważ jestem dziewicą. Co to może być?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli jesteś dziewicą ciąża rzeczywiście jest wykluczona. Nie powinnaś mieć zatem powodów do niepokoju. A propos innych potencjalnych przyczyn, to mogą być to objawy np. zbliżającej się miesiączki. Tym bardziej, że jesteś w trakcie okresu dojrzewania. Gdyby jednak objawy się przedłużały lub nasilały porozmawiaj z mamą i wspólnie udajcie się do specjalisty ginekologa.