Zmęczenie, senność, brak miesiączki i uderzenia gorąca

Witam serdecznie:) Mam 46 lat ważę 64 kg. wzrost 171cm. Od listopada czuję się źle, jestem zmęczona, senna itp. Miałam prześwietlenie płuc, próbę wątrobową, oraz badanie na bakterię w organizmie. Te badania są dobre, tak powiedział lekarz. Czekam jeszcze w kolejce do gastrologa. Co dwa miesiące lekarz rodzinny kieruje mnie na badania mocz, krew. Ostatnie robiłam 4 maja. RBC 4,76 6 10 /mm3 HGB 15,20 g/dl HCT 46,9 h % MCV 98 h um3 MCH 32,0 h pg MCHC 32,5 g/dl RDW 10,7 I % PLT 272 MPV 9,5 um3 PCT 0,258 % PDW 15,8 % WBC 9,9 3 10 /mm3 NEU 38,6 L i tu mam zaznaczone na czerwono w kwietniu miałam 51,3 LYM 49,0 h MON 8,3 EOS 2,6 BAS 1,5 ALY 1,3 LIC 0,5 Neutrophis 45% Lymphocytes 45 Monocytes 5 Eosinophis 5. Mam wrażenie, że mój lekarz rodzinny zbyt mało poświęca czasu na analizę moich badań i daje mi kolejne leki (typu. żelazo Wit. B12) i skierowanie na badania. Nie potrafi mi konkretnie odpowiedzieć co mi jest i czemu tak źle się czuję. Chciałam jeszcze napisać, że od 2 miesięcy nie mam miesiączki i że byłam u ginekologa. Nie biorę leków hormonalnych. Wspieram się s***. Mam napady gorąca oraz bóle stawów. Lekarz stwierdził, że jest wszystko ok. z moim organizmem (po badaniu i USG). Chciałam jeszcze dodać, że miałam chorobę wrzodową i biorę od 3 lat leki. Bardzo z góry dziękuję, jeśli ktoś z Fachowców medycyny przeczyta mój list i będzie uprzejmy ustosunkować się do moich wyników. I może mnie nakierować co mam robić dalej:) Bardzo dziękuję i pozdrawiam Ania.

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!
Objawy, które Pani opisuje tzn. napady gorąca, osłabienie, bóle stawów oraz brak miesiączki mogą niestety wskazywać na rozpoczynający się okres okołomenopauzalny. Dlatego w pierwszej kolejności proponowałabym zgłosić się powtórnie do lekarza ginekologa i zasugerowanie mu zlecenia badań hormonalnych w celu wykluczenia lub potwierdzenia tych podejrzeń - badania te to progesteron, FSH i LH, a także estriol. Limfocytoza przy neutrofilii stwierdzane w morfologii krwi przedstawionej przez Panią może odpowiadać przewlekłemu procesowi zapalnemu, infekcji wirusowej lub swoistej bakteryjnej (np. gruźlica?). Niestety na podstawie tylko tego badania nie można tego stwierdzić. Według mnie w pierwszej kolejności proszę zastanowić się nad wizytą u ginekologa, najlepiej ginekologa-endokrynologa. Proszę być dobrej myśli, jeśli to okres przekwitania można to skutecznie leczyć stosując hormonalną terapię zastępczą.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.