Zmiana antybiotyku z Augmentin na Klacid

dwa tygodnie temu zachorowałam, gorączka, poty, bol gardła, opuchłam na szyji i spuchły mi górne powieki. Myslalam że poprostu jakas grypa dlatego przez tydzień leczyłam się sama. Objawy nasiliły się w drugiom tygodniu zobaczyłam naloty na migdałkach wiec odrazu poszłam do lekarza przepisał mi Agmentin. powinien pomoc jednak żadnej reakcji, także lekarz zmienił antybiotyk na Klacid biorę go już czwartą dobę..gorączka trochę spadła znaczy rano jest 36,9 C i wzrasta wieczorem do 37,5 C pomożcie

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Leczenie musi kontrolować przede wszystkim lekarz prowadzący leczenie. Podczas terapii infekcji ważna jest przede wszystkim obserwacja stanu klinicznego i reagowanie w razie braku poprawy, która może jednak nastąpić dopiero po kilku dniach leczenia. W związku z tym należy przede wszystkim wykonać badanie kontrolne. Dalszy brak reakcji na leczenie może skutkować koniecznością zastosowania antybiotyków dożylnych.