Zmiana charakteru miesiączki a starania o dziecko

Witam! Niepokoi mnie ostatnia miesiączka, ponieważ dostałam ją w nocy z dnia 03.07.12 (wtorek) na dzień 04.07.12r. i krwawienie (praktycznie plamienie) występowało tylko do nocy dnia 08.07.12r. (niedziela), a we czwartek (05.07) miałam silne bóle w podbrzuszu. Ledwo wstałam z łóżka! Od dłuższego czasu staram się o dziecko, nawet przyjmuję Clostilbegyt, ale jak na razie nic! Robiłam test ciążowy kilka dni przed tą dziwną miesiączką i wyszedł negatywny! :( Proszę o szybką odpowiedź.

Witam serdecznie! Zmiana charakteru miesiączki może mieć wielorakie przyczyny, od osłabienia organizmu przez zaburzenia hormonalne po ciążę. Wykonany przez Panią test ciążowy wydaje się być mało wiarygodny. Wysoką skuteczność uzyskujemy dopiero po 14 dniach od zbliżenia lub po dniu spodziewane miesiączki. Z Pani opisu wynika, że zdecydowała się Pani na wykonanie testu wcześniej, co mogło spowodować uzyskanie wyniku fałszywie ujemnego. Wydaje się, że powinna Pani powtórzyć test za kilka dni. Ze względu na brak dokładnego charakteru bólu nie jestem w stanie wysunąć podejrzeń co do przyczyny dolegliwości. W obecnej sytuacji wskazana byłaby wizyta u ginekologa, który będzie miał możliwość przeprowadzenia ginekologicznego i ustalenia przyczyny bólu. Pozdrawiam