Zmiana czasu przyjmowania tabletek

Witam. Przez pomyłkę zażyłam tabletkę o 2.00 w nocy zamiast ok. 10.00 rano. Wynikało to z tego, że, przyznam się, pomyślałam, że zapomniałam jej wziąć, dopiero później zerknęłam na kalendarz i okazało się, że się pomyliłam. Współżyłam wczoraj, tzn. 25 grudnia, wieczorem. Czy istnieje ryzyko ciąży? Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Z tego, co zrozumiałam, zażyła Pani tabletkę za wcześnie, tak? Zbyt wczesne zażycie tabletki samo w sobie nie jest bardzo szkodliwe (nie obniży skuteczności antykoncepcyjnej), ale trzeba pamiętać, że następna tabletka powinna być połknięta po upływie czasu krótszym niż 36 godzin... Czyli jeśli połknęła Pani pigułkę o 2.00 w nocy (np. w poniedziałek, a właściwie w nocy z niedzieli na poniedziałek), to następną trzeba zażyć najpóźniej do godziny 14.00 dnia następnego (w tym przykładzie byłby to wtorek).

Pozdrawiam!