Zmiana diety 1000 kcal na 1500 kcal

Witam , chciałabym zapytac jak mogę przejsc z diety 1000 kcal na 1500 kcal ? czy można z dnia na dzień ? oczywiście nie zapominając o cwiczeniach bo cwicze codziennie ok.2 godz , czy lepiej stopniowo ? I czy jak przejdę na 1500 kcal to też będę chudła czy mój organizm źle zareaguje i zacznę tyc ? Mam 18 lat , 170 cm wzrostu i ważę 62 kg , chciałabym jeszcze zrzucic 5 kg przez wakacje .

Witam Panią,

Dieta 1000kcal jest zdecydowanie zbyt niskokaloryczna, jednak nie może Pani z dnia na dzień podnieść do 1500kcal ponieważ grozi to efektem jo-jo. Bezpiecznym sposobem jest zwiększanie kaloryczności o 100kcal tygodniowo. Musi Pani powoli wychodzić z tak rygorystycznej diety. Jak już dojdzie Pani do 1500kcal i nadal będzie Pani tak intensywnie ćwiczyć to zapotrzebowanie jest dużo większe i proszę jeszcze zwiększyć energetyczność diety. Nie zalecam tez ćwiczyć codziennie, ponieważ mięśnie muszą mieć czas na regenerację. Więcej nie zawsze znaczy lepiej, efekty będą szybsze jak pozwoli Pani organizmowi odpocząć.

Pamięta Pani iż dieta stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę, więc proszę zadbać o zdrowy i pełnowartościowy jadłospis. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Proszę stopniowo zwiększać o 100 kcal/tydzień aż dojdzie Pani do 1500. Na tej wartości również przy zachowaniu aktywności fizycznej będzie Pani chudła, a przy okazji trening będzie wartościowy, bo będzie Pani miała na niego siłę. 1000 kcal to stanowczo za mało, można dopuścić do dużych niedoborów i osłabienia.