Zmiana dnia krwawienia przy stosowaniu NuvaRing

Witam! Stosuję krążki NuvaRing od 2 miesięcy. Wyjmuję zawsze w środę i miesiączka następuje w sobotę. Zbliża mi się urlop, podczas którego nie chciałabym dostać miesiączki. Czy mogę np wyjąć krążek dwa dni później niż zwykle czyli w piątek? Wtedy po tygodniu przerwy znowu zakładam w piątek? I jeszcze pytanko czy podczas przerwy tygodniowej jestem nadal zabezpieczona przed ciążą czy powinnam stosować dodatkową antykoncepcję.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zaproponowałbym inne rozwiązanie zgodne z zaleceniami producenta. Chociaż nie jest to zalecane, można opóźnić wystąpienie miesiączki (krwawienia z odstawienia), zakładając nowy pierścień bezpośrednio po usunięciu poprzedniego, bez okresu przerwy w jego stosowaniu. Nowy pierścień można stosować nie dłużej niż przez 3 tygodnie. W czasie stosowania nowego pierścienia może wystąpić plamienie (pojedyncze krople krwi) lub krwawienie międzymiesiączkowe. W celu wywołania wystąpienia krwawienia z odstawienia, należy pierścień usunąć. Zaleca się regularną tygodniową przerwę między kolejnymi pierścieniami.