Zmiana godziny przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych podczas jednego opakowania

Czy jestem zabezpieczona przed ciążą, jeśli zaczęłam 2 opakowanie Harmonetu we wtorek o czasie i potem przesuwałam go o 4-5 godzin by zmienić godzinę przyjmowania? Tzn we wtorek - 8:00 Sroda - ok 11:30 Czwartek 15:00 Piatek - 20:00 ???

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie. Ochrona antykoncepcyjna może nie być zachowana. Wskazana dodatkowa antykoncepcja mechaniczna przez kolejne 3-5 dni.